Habanero White – mała ostra papryka a skala ostrości aż 450tyś shu

Autor | Papryki

habanero white nasiona chili na parapet balkon peruvian chilli ostre papryki jedzenie sos

Habanero White to najmniejsza odmiana z całej rodziny papryk Habanero, jednak mocą nikomu nie ustępuje. Znana także jako “Peruvian White Habanero” jest  bardzo rzadką odmianą. Smak owoców zbliżony do zwykłej habanero z lekką prawie niewyczuwalną nutą cytrusów.

Kraj pochodzenia Peru papryka habanero white nasiona chili na parapet balkon peruvian
Skala ostrości 250.000 – 450.000 SHU
Wysokość krzaka 25-45 cm
Czas wegetacji 90 dni
Owoce dł. 2-4cm, śr. ok. 1cm
Wysiew styczeń – kwiecień
Zbiory czerwiec – październik

Habanero White

Mała i wyjątkowo wdzięcznie wyglądająca roślinka o niedużych owocach i gęstych ciemnozielonych liściach. Idealnie odnajdzie się na parapecie nasłonecznionego okna. Jest to najmniejsza odmiana z rodziny Habanero. Charakteryzuje się dużą plennością w każdych warunkach. Dojrzałe owoce mają kolor kremowo biały. Przez cały sezon z jednego krzaka zbieramy ponad kilkadziesiąt owoców. Habanero została odkryta i opisana jako gatunek w XVII w. Jest to druga po Jalapeńo najpopularniejsza ostra papryka na świecie. Odmiana Habanero White przebojem wdziera się na salony. Skala ostrości Scoville’a plasuje ją nawet na 450tyś shu, to jest naprawdę bardzo godny wynik.

Uprawa Habanero White

Habanero White idealnie nadaje się do hodowania w domowych warunkach. Krzaczek o wysokości 25 – 45 cm, rodzący małe owoce nie ma zbyt dużych wymagań. Potrzebuje doniczki o pojemności 5L, my zalecamy doniczkę 7.5L. Dzięki temu krzak będzie trochę silniejszy a i jego owocowanie będzie zdecydowanie lepsze. Znajdzie się więc na nią miejsce u każdego zapaleńca. Pamiętajmy tylko, aby nie podlewać jej zbyt obficie. Chili lepiej przesuszyć niż przelać. No i oczywiście słońce. 🙂 Akurat to „maleństwo” dobrze sobie radzi również nawet przy niewielkiej ilości nasłonecznienia czyli np. na wschodnim oknie w mieszkaniu.

Zapraszamy do naszego poradnika, gdzie wyjaśniamy krok po kroku, jak należy postępować z paprykami chili od ziarenka aż po przygotowanie ich do zimowania i rozpoczęcie nowego sezonu zbiorów.

Zastosowanie Habanero White

Tu średnio doświadczony amator ostrego jedzenia może spróbować podejść do niej na surowo. Przez swoje małe rozmiary nadaje się do suszenia w całości, przez co zachowuje swój aromat znacznie dłużej. Niewielka ilość nasion znajdująca się wewnątrz owocu nie powoduje konieczności jej drylowania. Swoje zastosowanie Habanero White znajdzie też w sosach i marynatach. Nadaje się również do potraw duszonych czy gulaszy. Oczywiście jak każdą paprykę możemy ją zamrażać, marynować, suszyć a następnie zmielić na proszek lub wykorzystać w formie płatków. W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad odnośnie tego, co można zrobić z paprykami chili.

Poniższe zdjęcia przedstawiają papryki z naszej uprawy.

Sklep ostre papryki nasiona, oświetlenie GrowLED – Habanero White

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Własna uprawa Habanero White w doniczce nie jest trudna, spróbuj. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Zdjęcia naszych Habanero White

Poniższe zdjęcia przedstawiają papryki z naszej uprawy.

papryka habanero white nasiona chili na parapet balkon peruvian chilli

habanero white nasiona chili na parapet balkon peruvian chilli ostre

habanero white nasiona chili na parapet balkon peruvian chilli ostre papryki

habanero white nasiona chili na parapet balkon peruvian chilli ostre papryki jedzenie

habanero white nasiona chili na parapet balkon peruvian chilli ostre papryki jedzenie sos

habanero white nasiona chili na parapet balkon peruvian chilli ostre papryki jedzenie sosy

habanero white nasiona chili na parapet balkon peruvian chilli ostre papryki jedzenie sosik

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 11 września, 2018

Dodaj komentarz