Passata ostry sos pomidorowy z paprykami chili do makaronu i mięs

Autor | Przepisy

ostry-sos-pomidorowy-chili-butelkowanie

Passata ostry sos pomidorowy z paprykami chili. Poniżej pokazujemy naszą wersję ostrego sosu pomidorowego z paprykami chili. W zależności od”odporności” na ostre jedzenie możemy użyć dowolnych odmian papryk chili. Używamy tylko i wyłącznie naturalnych składników. Od kilku miesięcy oprócz papryk i pomidorów uprawiamy zioła, których nasiona sprowadzone zostały z ekologicznych upraw z południa Europy.

Passata ostry sos pomidorowy z chili rozmarynem bazylią czosnkiem i cebulą tylko naturalne składniki.

Od wielu lat po każdych zbiorach robimy różnego rodzaju „przetwory”, które służą nam przez następne kilka miesięcy. Mimo wielu pytań dlaczego nie będziecie produkować własnych sosów, odpowiadamy może to jeszcze nie jest ten czas. Pewnie kiedyś to nastąpi, ale nasze przepisy nie leżą w sejfie, tylko prezentujemy je Wam. Każdy może na własne potrzeby wykonać wspaniały sos, passatę, sambal, czy pastę chili ( robimy takie zawierające 85% Jalapeno, Habanero czy Caroliny Reaper dla prawdziwych twardzieli 🙂 )

Zapraszamy do lektury.

Składniki na własny ostry sos pomidorowy ( passata ) z paprykami chili i ziołami

Składniki w proporcjach na 1 kg pomidorów :

– pomidory 1kg – odmiana Marzano lub Lima
– chili różnych odmian od 50 do 150g
rozmaryn 20 świeżych dużych igieł
bazylia 15 świeżych listków dużych
– 3 ząbki czosnku
– pół cebuli
– łyżka soli

ostry-sos-pomidorowy-chili-skład
ostry-sos-pomidorowy-chili-składniki

Ilość papryki chili oraz jej odmiany dodajemy w zależności od naszych upodobań. Na powyższych zdjęciach są pokazane dwie wersje składników na passatę ostry sos pomidorowy z chili.

Przygotowanie składników na własny ostry sos pomidorowy z paprykami chili - krok po kroku

Wszystkie składniki dokładnie myjemy, igły rozmarynu, bazylię i czosnek możemy pokroić ale nie jest to obligatoryjne.

Olej z chili rozmarynem bazylią i czosnkiem-rozmaryn
Olej z chili rozmarynem bazylią i czosnkiem-bazylia
Olej z chili rozmarynem bazylią i czosnkiem

Papryki chili ( wraz z pestkami ), pomidory ( całe ) oraz cebulę kroimy na ćwiartki. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy.

ostry-sos-pomidorowy-chili-przygotowanie
ostry-sos-pomidorowy-chili-zmieszane-skladniki

Passata ostry sos pomidorowy z paprykami chili - nie gotujemy składników tylko pieczemy w niskiej temperaturze.

Przygotowane składniki wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 120 stopni Celsjusza i przez ok 2 godziny pieczemy. W czasie pieczenia po ok. godzinie dodajemy sól. Po 2 godzinach nasze składniki są gotowe do dalszej obróbki.

ostry-sos-pomidorowy-chili-pieczenie-w-piekarniku

Składniki na passatę - ostry sos pomidorowy z chili blendujemy i gotujemy na wolnym ogniu.

Po wyjęciu z piekarnika składniki blendujemy na gładka masę i gotujemy na wolnym ogniu przez ok 45 minut.

ostry-sos-pomidorowy-chili-gotowanie

Mega ostry sos pomidorowy passata z paprykami Pepperoni, Cyklon, Koral, Jalapeno, Habanero, Ghost Chili, Bhut Jolokia, Trinidad Moruga Scorpion, Carolina Reaper - gotowy do pizzy, makaronu, potraw mięsnych i warzywnych.

Do przygotowanych butelek czy słoików, wlewamy gotujący się ostry sos i błyskawicznie zamykamy. Dzięki temu nie musimy dodatkowo pasteryzować naszego przetworu. W ciemnym pomieszczeniu możemy naszą passatę przetrzymywać przez dłuższy czas. Nasz ostry sos pomidorowy wykorzystujemy do pizzy, makaronu, potraw mięsnych i warzywnych. Jeżeli ktoś ma ochotę na ostrą zupę pomidorową może bez problemu wykorzystać tak wykonany sos.

Życzymy smacznego.

ostry-sos-pomidorowy-chili-butelkowanie

pali2razy to nasiona do wysiewu i uprawy ostrych odmian papryk, oświetlenie GrowLED, porady jak wysiewać i uprawiać papryki chili chilli​

W sekcji sklep oferujemy nasiona uprawianych przez nas najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie. Do każdej lampy GrowLED 28W jak i GrowLED 120W z full spektrum świecenia, gratis dokładamy woreczek ( kilka gram ) ususzonych przez nas Superhotów. Wysiew i uprawa nasion papryk w warunkach domowych w doniczce na parapecie, na balkonie czy w kuchni to nie jest trudne. Spróbuj już dziś i ciesz się swoimi ostrymi paprykami.

Ostatnio zmodyfikowane: 18 maja, 2020

Dodaj komentarz