Ostatnio zmodyfikowane: 15 sierpnia, 2019
Autor Radek z pali2razy.pl| 15 sierpnia, 2019| Przepisy
Pieczona papryka ( przy czym tutaj można mówić bardziej o smażeniu niż pieczeniu ) Pimientos de Padrón to jedno z najpopularniejszych tapas w Hiszpanii. Potrawa na przysłowiowy jeden kęs znana w naszym kraju jako zakąska. W barach i restauracjach na półmiskach porozkładane są różnorodne tapas podawane na zimnio jak i na ciepło.
Przekąski te są przygotowywane z warzyw, serów, owoców, mięsa, ryb czy jajek. My skupimy się na wersji z zielonych małych papryczek. Poniżej przedstawiamy naszą wersję przygotowania tej popularnej potrawy.
Małe zielone zielone papryczki Pimientos de Padrón pochodzące z okolic miasta Padrón to główny składnik naszej potrawy. Zawierają one witaminy z grupy B (zwłaszcza B1 i B2), witaminę A, C i P, białko, wapń oraz żelazo.
Spożywanie tych zielonych papryczek korzystnie wpływa na trawienie, poprawę krążenia, obniża wysokie ciśnienie krwi, podnosi poziom dobrego cholesterolu. Średnia garść papryczek pokryje jedną z zalecanych pięciu dziennych porcji warzyw i owoców. Jedna papryka to tylko 3 kcal.
W Polsce papryki te są dostępne w wielu dużych sieciach handlowych. Ich cena za opakowanie 200 gram oscyluje w okolicach 5 zł.
Papryki dokładnie myjemy i uwaga nie usuwamy ogonków a następnie delikatnie wycieramy. Na patelnię wylewamy oliwę i tutaj mamy kilka wersji co do ilości oliwy. Oryginalnie papryki powinny pływać w tej oliwie, na zasadzie jakbyśmy je wrzucali do frytury. Inna wersja mówi o 5 mm do 1 cm warstwy oliwy. Nasza propozycja jest bardzo niskokaloryczna, dlatego patelnię delikatnie polewamy małą ilością oliwy ( jak na poniższym obrazku )
Na rozgrzaną na patelni oliwę wrzucamy wszystkie papryczki. Uwaga będzie bardzo pryskać. Ciągle mieszamy i potrząsamy, tak aby cała zawartość patelni była w ruchu. Już po chwili będą widoczne na paprykach białe bąble ( to efekt oddzielania się skórki od miąższu ).
Po kilku minutach
Pod sam koniec smażenia
dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/
Ostatnio zmodyfikowane: 15 sierpnia, 2019