Pimientos de Padrón

Autor | Papryki

Pimientos de Padrón papryka do pieczenia tapas

Pimientos de Padrón to jedno z najpopularniejszych tapas w barach północnej Hiszpanii. Zwykle są one lekko podsmażane na oliwie i posypane gruboziarnistą sola morską. Na stronie z przepisami prezentujemy własną wersję tapas.

Kraj pochodzenia

Hiszpania

Skala ostrości

do 2500 SHU

Wysokość krzaka

do 80cm

Czas wegetacji

90 dni

Owoce

dł. 4-8 cm, śr. 2-5 cm

Wysiew

styczeń-marzec

Zbiory

od lipca

aji white fantasy carolina nasiona trinidad apache habanero kiełkownica kiełkowanie nasion papryka carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli mapa

Pimientos de Padrón ( Papryczki z Padrón )

Wywodzą się z okolic Padrón, miasta w północno-zachodniej galicyjskiej części Hiszpanii. Pojawiły się tam ok XVI wieku za pomocą mnichów, którzy przywieźli je z Meksyku. Ze względu na odmienne warunki atmosferyczne z czasem straciły swoją ostrość i obecnie jest to słodka papryka o lekko orzechowym smaku.

Popularne galicyjskie przysłowie mówi „Os pimientos de padrón uns pican e outros non”. Niestety nie jesteśmy w stanie potwierdzić tych słów, gdyż mimo zjedzenia kilku kilogramów tego przysmaku nie natknęliśmy się na „ostrą” sztukę. Taka galicyjska zabawa w rosyjską ruletkę ale w wydaniu kulinarnym.

Pimientos de Padrón papryka do pieczenia tapas

Uprawa Pimientos de Padrón

Papryka ta może być uprawiana w doniczce jak i bezpośrednio w gruncie. Należy pamiętać przy tym aby ziemia była lekko przepuszczalna, regularnie nawożona a podczas wegetacji lepiej jest delikatnie przesuszyć sadzonkę niż przelać.

Pimientos de Padrón papryka do pieczenia nasiona

Zastosowanie Pimientos de Padrón w kuchni

Jeżeli chodzi o kuchenne rewolucje to papryka z Padrón znana jest głównie jako tapas. Pokrojone w plasterki mogą być dodatkiem do innych dań ale najlepiej smakują gdy są ciepłe i nic tego nie zastapi.

Zdjęcia papryczek z Padrón

Pimientos de Padrón papryka do pieczenia
Pimientos de Padrón papryka do smażenia

Sklep pali2razy ostre papryki nasiona, oświetlenie GrowLED

W sekcji sklep oferujemy nasiona uprawianych przez nas ostrych odmian papryk chilli. Bez problemów można kupić sprawdzone nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie. Spróbuj własnej uprawy już dzisiaj i dołącz do ciągle powiększającej się grupy chilli maniaków. W naszej ofercie dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i GrowLED 120W z full spektrum świecenia.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 15 sierpnia, 2019

Dodaj komentarz