Apache – ostra plenna odmiana doniczkowa na parapet

Autor | Papryki

apache nasiona na parapet balkon chili papryka

Apache odmiana chili pochodząca z Anglii. Ostra, plenna odmiana doniczkowa o atrakcyjnym wyglądzie. Idealna na każdy parapet i balkon.

Kraj pochodzenia Anglia papryka apache nasiona chili na parapet balkon mapa pochodzenia
Skala ostrości 80.000 SHU
Wysokość krzaka 30-45 cm
Czas wegetacji 80 dni
Owoce dł. 3-5cm, śr. 0.5-1.5cm
Wysiew styczeń – kwiecień
Zbiory czerwiec – październik

Apache

Znana również jako Apache F1 to bardzo plenna odmiana idealnie nadająca się do uprawy w doniczkach.  Ze względu na swoje kompaktowe, prawie karłowe jak na chili rozmiary głównie uprawiana na parapetach oraz balkonach. Jej atrakcyjny wygląd czyni z niej wspaniały dodatek na kuchennym parapecie. Roślina przybiera formę małego drzewka, często porównywalną do drzewka bonsai. Z jednej rośliny mamy do kilkudziesięciu owoców, które zbieramy przez cały sezon aż do końca października. Dojrzałe owoce maja jaskrawo czerwony kolor.

Uprawa Apache chili

Odmiana Apache jest jedną z łatwiejszych chili w uprawie. Ma dosyć wysoką odporność na choroby. Szczególnie polecana jest początkującym osobom, które chcą mieć własne owoce wyhodowane z nasionka. Aby zapewnić roślinie dobre warunki do rozwoju, a co za tym idzie zebrać później odpowiednie plony należy zastosować minimalną objętość doniczki 5 litrów, zalecana przez nas to 7.5 – 10 litrów. Im wcześniej rozpoczniemy kiełkowanie nasion, tym szybciej rozpoczniemy zbiór pierwszych owoców, a co za tym idzie wydłużymy cały sezon wegetacji rośliny. Chili w doniczce może być rośliną wieloletnią. Odpowiednie przezimowanie rośliny spowoduje, że może ona służyć nam w kolejnych latach zapewniając jeszcze wyższe plony. Zapraszamy do naszego poradnika, gdzie wyjaśniamy krok po kroku jak należy postępować z paprykami chili od ziarenka aż po przygotowanie ich do zimowania i rozpoczęcie nowego sezonu zbiorów.

Zastosowanie Apache chilli

Dość wysoki poziom ostrości, ponad 80.000 SHU powoduje, że nie każdy jest w stanie spożyć Apache na surowo. Paprykę możemy zamrażać, marynować, suszyć a następnie zmielić na proszek lub wykorzystać w formie płatków. W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad co można zrobić z paprykami chili.

Sklep ostre papryki nasiona, oświetlenie GrowLED – Apache chilli

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie.Własne pomidory lub papryki chili na parapecie czy Twoim balkonie to nie jest żaden kłopot ani problem. Kup nasiona i zacznij uprawę już dzisiaj. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Zdjęcia naszych chilli

Poniższe zdjęcia przedstawiają papryki z naszej uprawy.

papryka apache nasiona chili na parapet balkon chilli

apache nasiona chili na parapet balkon papryka

apache nasiona na parapet balkon chili papryka

apache nasiona na parapet balkon chili papryka ostre

apache nasiona na parapet balkon chili ostre papryki

 

Papryka Apache posiada jedne z najmniejszych nasion wśród papryk chili. Ich rozmiar jest prawie 3 razy mniejszy od nasiona np. Caroliny Reaper.

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 11 września, 2018

Dodaj komentarz