Koral – papryka czereśniowa

Autor | Papryki

koral papryka czereśniowa carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 3

Koral – papryka czereśniowa. Po Cyklonie kolejna odmiana masowo uprawiana nad Wisłą.

Kraj pochodzenia POLSKA pomidor cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole mapa
Skala ostrości 15.000 – 35.000 SHU
Wysokość krzaka 45-75 cm
Czas wegetacji 80-90 dni
Owoce śr. 2.-2.5 cm
Wysiew styczeń – kwiecień
Zbiory lipiec – wrzesień

Koral papryka czereśniowa

Jedna z najpopularniejszych odmian jeżeli chodzi o uprawę w naszym kraju. Koral jest odmianą wczesną, bardzo plenną, łatwą w uprawie. Z jednego krzaka uzyskujemy kilkadziesiąt owoców o średnicy 2-2.5 cm. Miąższ średnio gruby ok 2 mm bardzo soczysty. Koral – papryka czereśniowa ( takie nazewnictwo przyjęło się u nas w kraju ), chociaż na zachodnie tego typu odmiany nazywane są Cherry – papryka wiśniowa. Co do ostrości zdania są mocno podzielone, zapewne wiąże się to z tym, że jest kilka odmian Chilli Cherry i nie zawsze wiadomo o którą chodzi, ale przyjmuje się że Koral jest lekko ostrzejszy od Cyklonu i wg nas bardziej jest to 15.000 SHU niż 35.000.

Uprawa papryki Koral

Koral jak Cyklon jest przystosowany do uprawy w naszym kraju i dlatego uważa się tę odmianę za bardzo prostą w uprawie. Świetnie sprawdza się zarówno pod folią jak i w normalnych warunkach polowych. Sadzenie w gruncie w połowie maja ( niestety nie jest to odmiana mrozoodporna ). Pierwsze owoce pojawiają się pod koniec lipca a pełne zbiory trwają od sierpnia aż do przymrozków. Nic nie stoi na przeszkodzie aby uprawiać ją w warunkach domowych. Potrzebuje tylko doniczki ok 10l i w takiej ta chilli powinna bez problemu zachować swoja „gruntową” plenność. Ze względu na łatwość w uprawie, oraz bardzo duże plony polecana jest dla początkujących chilli maniaków.

Zastosowanie chili Koral

Papryka ta znajduje szerokie zastosowanie. W naszym kraju w szczególności spotykana jest jako marynowana oraz nadziewana serem. Ze względu na swoje grube ścianki idealnie nadaje się do suszenia. Dla osób lubiących bardziej pikantne smaki nadaje się do spożywania „na surowo” jako dodatek do sałatek oraz kanapek. Ze względu na trochę twardą skórkę wymaga dłuższego gotowania. Koral znajduje zastosowanie jako składnik sals, sosów. Można używać jej do smażenia czy grillowania. Można ją mrozić, nie traci swoich właściwości.

W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad co można zrobić z paprykami chili.

Sklep ostre papryki nasiona, oświetlenie GrowLED

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie.Własne pomidory lub papryki chili na parapecie czy Twoim balkonie to nie jest żaden kłopot ani problem. Kup nasiona i zacznij uprawę już dzisiaj. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Zdjęcia naszych papryk

Poniższe zdjęcia przedstawiają papryki z naszej uprawy.

koral papryka czereśniowa carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 4

koral papryka czereśniowa carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 3

koral papryka czereśniowa carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 2

koral papryka czereśniowa carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 1

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 11 września, 2018

Dodaj komentarz