Caribbean Red – Habanero inne niż wszystkie

Autor | Papryki

caribbean red aji white fantasy carolina nasiona trinidad apache habanero kiełkownica kiełkowanie nasion papryka carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sosy 3

Caribbean Red Habanero dwa razy ostrzejsza od zwykłej odmiany Habanero, ale to jeszcze nie Habanero Red Savina z którą to odmianą jest czasami mylona.

Kraj pochodzenia Meksyk  jalapeno carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sos meksyk
Skala ostrości 300.000 – 450.000 SHU
Wysokość krzaka 75-100 cm
Czas wegetacji 110 dni
Owoce dł. 3-7cm, śr. 1.5-3.5 cm
Wysiew styczeń – kwiecień
Zbiory wrzesień – październik

Caribbean Red

Caribbean Red Habanero to jedna z odmian popularnego gatunku ostrej papryki. Jest dwa razy ostrzejsza od części swojej „rodziny”, ale to jeszcze nie Red Savina z którą czasami jest mylona.

Charakteryzuje się niezwykle błyszczącą skórką o bardzo intensywnym czerwonym kolorze. Owoce pomarszczone dosyć sporej wielkości.

Mimo zwiększonej ostrości nadal jako przedstawiciel rodziny Habanero charakteryzuje się intensywnym owocowym smakiem, a po przekrojeniu w pomieszczeniu zaczyna unosić się specyficzny dla tej odmiany chilli zapach. Caribbean Red to odmiana amerykańska o bardzo dużej plenności, dosyć zwartym pokroju i bujnym wzroście. W idealnych warunkach jako roślina wieloletnia może dochodzić nawet do 4m wysokości.

Uprawa chilli Caribbean Red

To jedna z łatwiejszych odmian Habanero do własnej uprawy. W warunkach domowych dorasta do metra wysokości. Doniczka jak w przypadku większości odmian chilli 10 – 12 litrów, wilgotna i bogata w sole mineralne ziemia, ciepło i dużo światła słonecznego, to powinniśmy zapewnić papryce Caribbean Red aby uzyskać bardzo obfite plony.

Caribbean Red w doniczce może być rośliną wieloletnią. Odpowiednie przezimowanie rośliny spowoduje, że może ona służyć nam w kolejnych latach zapewniając jeszcze wyższe plony. Zapraszamy do naszego poradnika, gdzie wyjaśniamy krok po kroku jak należy postępować z paprykami chili od ziarenka aż po przygotowanie ich do zimowania i rozpoczęcie nowego sezonu zbiorów.

Zastosowanie Habanero Caribbean

Ze względu na swoją ostrość Caribbean Red nadaje się jako przyprawa do wszystkich dań w których można ją rozcieńczyć. Zupy, sosy, półpłynne potrawy jak gulasz, chili con carne czy bigos, wszelkie potrawy z mięsa mielonego a także słodkie przetwory np. dżemy, owoce w zalewie, tutaj ta odmiana Habanero znajdzie idealne zastosowanie. Możemy już kupić musztardy czy ketchupy zawierające niewielkie ilości Habanero, co czyni je mega ostrymi w stosunku do konkurencji.

W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad co można zrobić z paprykami chili.

Sklep ostre papryki nasiona, oświetlenie GrowLED – Caribbean Red

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie.Własne pomidory lub papryki chili na parapecie czy Twoim balkonie to nie jest żaden kłopot ani problem. Kup nasiona i zacznij uprawę już dzisiaj. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Zdjęcia naszych papryk Caribbean

Poniższe zdjęcia przedstawiają papryki z naszej uprawy.

caribbean red aji white fantasy carolina nasiona trinidad apache habanero kiełkownica kiełkowanie nasion papryka carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sosy

caribbean red aji white fantasy carolina nasiona trinidad apache habanero kiełkownica kiełkowanie nasion papryka carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sos

caribbean red aji white fantasy carolina nasiona trinidad apache habanero kiełkownica kiełkowanie nasion papryka carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sosy 3

caribbean red aji white fantasy carolina nasiona trinidad apache habanero kiełkownica kiełkowanie nasion papryka carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sosy 1

caribbean red aji white fantasy carolina nasiona trinidad apache habanero kiełkownica kiełkowanie nasion papryka carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sosy 2

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 18 września, 2018

Dodaj komentarz