Cyklon – polskie Jalapeno

Autor | Papryki

cyklon polskie jalapeno carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 3

Cyklon – czy to polskie Jalapeno ? Pod względem popularności uprawy zapewne tak. Poniżej nasze doświadczenia z tą odmianą papryki.

Kraj pochodzenia POLSKA pomidor cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole mapa
Skala ostrości 5.000 SHU
Wysokość krzaka 45-75 cm
Czas wegetacji 80-90 dni
Owoce dł. 8-15cm, śr. 2.5-3.5 cm
Wysiew styczeń – kwiecień
Zbiory lipiec – wrzesień

Cyklon polskie Jalapeno

Jedna z najpopularniejszych odmian, nasza Polska papryka. Cyklon jest odmianą wczesną, bardzo plenną, łatwą w uprawie. Z jednego krzaka uzyskujemy nawet kilogram owoców ( 25-35 szt. ). Owoce o długości do 14cm, średnica do ok 4cm, podłużne ostro zakończone. Miąższ średnio gruby 2-3 mm bardzo soczysty. Papryczki nie są może piekielnie ostre, średnia to ok 5000 SHU, ale trafiają się pojedyncze owoce o zwiększonej ostrości. Ze względu na swoje walory znajduje szerokie zastosowanie w kuchni. Owoce od zielonego koloru poprzez brunatny przechodzą do intensywnej czerwieni.

Uprawa papryki Cyklon

Cyklon jest bardzo prosty w uprawie. Świetnie sprawdza się zarówno pod folia jak i w normalnych warunkach polowych. Sadzenie w gruncie w połowie maja ( niestety nie jest to odmiana mrozoodporna ). Pierwsze owoce pojawiają się pod koniec lipca a pełne zbiory trwają od sierpnia aż do przymrozków. Oczywiście jest możliwość uprawy w warunkach domowych. W doniczce 10-15l ta odmiana papryki powinna bez problemu zachować swoja „gruntową” plenność. Ze względu na łatwość w uprawie, oraz bardzo duże plony polecana jest dla początkujących chilli maniaków. Lubi miejsca suche i nasłonecznione.

Zastosowanie papryki Cyklon

Ze względu na swój lekko ostry charyzmatyczny smak, sprawdza się jako przyprawa lub dodatek do wielu potraw. Ze względu na swoje grube ścianki idealnie nadaje się do suszenia. Ze względu na swoją umiarkowaną ostrość idealnie sprawdza się do spożycia „na surowo” jako dodatek do sałatek oraz kanapek. Ze względu na trochę twardą skórkę wymaga dłuższego gotowania. Cyklon znajduje zastosowanie jako składnik sals, sosów. Raczej nie nadaje się do smażenia czy grillowania, także niekoniecznie sprawdza się w postaci marynowanej. Można ją mrozić, nie traci swoich właściwości.

W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad co można zrobić z paprykami chili.

Sklep ostre papryki nasiona, oświetlenie GrowLED

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie.Własne pomidory lub papryki chili na parapecie czy Twoim balkonie to nie jest żaden kłopot ani problem. Kup nasiona i zacznij uprawę już dzisiaj. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Zdjęcia naszych papryk Cyklon

Poniższe zdjęcia przedstawiają papryki z naszej uprawy.

cyklon polskie jalapeno carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 4

cyklon polskie jalapeno carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 3

cyklon polskie jalapeno carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 2

cyklon polskie jalapeno carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli 1

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 11 września, 2018

Dodaj komentarz