Courrant Gold Rush – najmniejszy pomidor na świecie

Autor | Pomidory

courrant gold rush cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole

Courrant Gold Rush to najmniejszy pomidor na świecie pod względem wielkości owoców. Pomidor porzeczkowy idealnie nadający się do uprawy w wiszących doniczkach na balkonie, tarasie lub jako zwisający na pergole. Druga plenna odmiana na balkon czy parapet to opisana tutaj Bajaja.

Kraj pochodzenia Europa  najmniejszy courrant gold rush cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole guacamole
Skala ostrości nie dotyczy
Wysokość krzaka 50 – 80 cm w doniczce
Czas wegetacji 75 dni
Owoce śr. ok. 0.5cm, waga ok 0.5g
Wysiew marzec – kwiecień
Zbiory czerwiec – październik

Courrant Gold Rush

Pomidor koktajlowy, bardzo plenny do kilkuset owoców z krzaka. Owoce typu cherry, bardzo małe, okrągłe, niewiele większe od dużej porzeczki czy ziarna groszku, w kolorze złotym, rosnące w gronach po kilkanaście owoców, bardzo smaczne, soczyste, słodkie. Stąd też czasami używane jest potoczne nazewnictwo tej odmiany jako pomidor porzeczkowy. Waga jednego owocu to ok 0.5grama.

Uprawa odmiany porzeczkowej

Krzak rosnący w ziemi osiąga wysokość do 2m !! Jest on o wiotkich łodygach i rozłożystym pokroju w związku z tym wymaga licznych podwiązań lub podpór. Uprawiany w wiszących doniczkach o zalecanej pojemności min 10l osiąga wysokość ok 30cm a wiele zwisających łodyg ma do ok 50cm. Nie potrzebuje jakiś szczególnych warunków uprawy. W naszym klimacie wspaniale owocuje na parapecie będąc umieszczonym wewnątrz mieszkania jak i na balkonie swobodnie zwisając z doniczki.

Zastosowanie Courrant Gold Rush

Courrant Gold Rush to idealny dodatek do sałatek,  jako lekka przekąska, często używany do dekorowania potraw. Idealny dla dzieci. Coraz częściej wykorzystywany jest do guacamole, małe strzelające pomidorki porzeczkowe pod zębami dają niepowtarzalny efekt. Owocuje aż do późnych przymrozków. W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad odnośnie tego, co można zrobić z pomidorkami typu cherry.

Sklep ostre papryki nasiona, oświetlenie GrowLED – Courrant Gold Rush

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie.Własne pomidory na parapecie czy Twoim balkonie to nie jest żaden kłopot ani problem. Kup nasiona i zacznij uprawę już dzisiaj. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Zdjęcia Courrant Gold Rush

Poniższe zdjęcia przedstawiają pomidory z naszej uprawy.

courrant gold rush cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor

courrant gold rush cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole

courrant gold rush cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole guacamole

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 11 września, 2018

Dodaj komentarz