Pomidor Bajaja – mistrz plenności na Twój balkon

Autor | Pomidory

pomidor bajaja cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole guacamole

Pomidor Bajaja jest to odmiana średnio wczesna przeznaczona specjalnie do uprawy w pojemnikach. Idealnie sprawdzi się w wiszących doniczkach czy na pergolach. Drugą polecaną odmianą na balkon lub parapet to Courrant Gold Rush.

Kraj pochodzenia Europa  pomidor bajaja cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole guacamole mapa
Skala ostrości nie dotyczy
Wysokość krzaka 30 – 40 cm w doniczce
Czas wegetacji 60 dni
Owoce śr. ok. 1 – 2 cm, waga ok 8 – 10 g.
Wysiew marzec – kwiecień
Zbiory sierpień – wrzesień

Pomidor Bajaja

Pomidorki koktajlowe idealnie najadą się do dekoracji potraw i często do tego właśnie są używane. Nie możemy jednak zapomnieć, że są przede wszystkim pyszne. Bajaja to szczególna odmiana, dedykowana do domowej uprawy. Zwarty krzaczek bogato obradza owocami tworząc efekt wylewania się pomidorków z całej powierzchni roślinki.  Ponad 700 małych ok 8 – 10 gram owoców zagwarantuje ciągły dostęp w ciągu lata do smacznych, słodkich pomidorków.

Uprawa pomidorów Bajaja

Odmiana Bajaja może być uprawiana w warunkach domowych. Wysiana wiosną daje liczne plony późnym latem. 10 litrowa doniczka i średnio nasłoneczniony parapet lub balkon sprawdzą się idealnie. Krzaczki osiągają niewielką wysokość i są bogato ozdobione ciemnoczerwonymi owocami. Na jednej roślince może być nawet kilkaset owoców. Bajaja świetnie sprawdza się w wiszących doniczkach. Przewieszające się pędy, swobodnie zwisające zawierają niekiedy ponad 100 owoców, tworząc piękne kompozycje. Odmiana Bajaja jest odporna na choroby grzybowe i bakteryjne, nie ma tendencji do pękania. Jest to dosyć wczesna odmiana, owocująca już 60 dni od wysadzenia. Po pierwszym rzucie owoców, następuje kolejny etap wegetacji i przy odpowiednim nawożeniu, roslina wydaje owoce nawet do końca października.

Zastosowanie pomidorów

Pomidorki Bajaja świetnie nadają się do sałatek oraz ozdabiania potraw. Ich niewielki rozmiar i wyjątkowa słodkość idealnie komponuje się z innymi smakami. Odnajdą się również na kanapce. Najsmaczniejsze są jednak jedzone prosto z krzaczka. Idealna odmiana dla dzieci.

W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad odnośnie tego, co można zrobić z pomidorkami typu cherry.

Sklep ostre papryki pomidory nasiona, oświetlenie GrowLED

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie.Własne pomidory lub papryki chili na parapecie czy Twoim balkonie to nie jest żaden kłopot ani problem. Kup nasiona i zacznij uprawę już dzisiaj. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Zdjęcia pomidorów

Poniższe zdjęcia przedstawiają pomidory z naszej uprawy.

pomidor bajaja cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole guacamole

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 11 września, 2018

Dodaj komentarz