Pomidor RAF – pomidor tygrysi na talerzu

Autor | Pomidory

pomidor raf cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole sos

Pomidor RAF to najdroższa i jedna z najpiękniejszych odmian pomidora. Pochodzi z 1969r. uprawiana w Andaluzji m.in. w okolicach Los Martinez, Ruescas czy La Canada.

Kraj pochodzenia Hiszpania  pomidor raf cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole mapa
Skala ostrości nie dotyczy
Wysokość krzaka 90cm – 1m w doniczce
Czas wegetacji 80 dni
Owoce śr. ok. 5 – 10 cm, waga ok 150 – 200 g.
Wysiew marzec – kwiecień
Zbiory sierpień – wrzesień

Pomidor RAF – królewski pomidor tygrysi

Wyjątkowy kształtem, smakiem i kolorem pomidor RAF, zwany jest też pomidorem tygrysim. Ciemno zielona skórka i blado czerwony środek sprawia, że ta odmiana pomidora wygląda bardzo dostojnie i ekskluzywnie, stąd przydomek królewski. Ekskluzywna też jest cena, gdyż dochodzi do 40 zł za kilogram. Wszystkie te czynniki w połączeniu z wyjątkowym smakiem sprawiają, ze ta odmiana pomidora jest ciekawym produktem do uprawy. Odmiana bardzo plenna, odporna na choroby. Pomidor RAF jest typem pomidora twardego o doskonałym balansie słodyczy i cytrusowej kwasowości. Dojrzewa od środka do zewnątrz.

Uprawa pomidor RAF

Każda odmiana pomidora może być hodowana w warunkach domowych. Wysiana wiosną daje liczne plony późnym latem. 10 litrowa doniczka i balkon sprawdzą się idealnie. W Polsce można uprawiać pomidor Raf w gruncie. Jego walory smakowe pozostają bez zmian. Owoce o nieregularnym kształcie, mocno żebrowane, skórka koloru głębokiej zieleni z akcentami czerni na górze. Należy pamiętać o regularnym nawożeniu i w miarę umiarkowanym podlewaniu. Ziemia powinna być zawsze lekko wilgotna. Bardzo plenna odmiana pozwala nam cieszyć się owocami przez dłuższy czas. Uprawiany w szklarniach czy tunelach osiąga nawet do 3m wysokości.

Pomidor RAF zastosowanie w kuchni

RAFy dzięki swoim wyjątkowym kolorom najczęściej podawane są jedynie z oliwą z oliwek, solą i świeżą bagietką. Zmienia on wtedy delikatnie swój kolor i uwalnia wyjątkowy smak. Zalecany do spożywania na surowo.

W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad odnośnie tego, co można zrobić z pomidorkami typu cherry.

Sklep ostre papryki pomidory nasiona, oświetlenie GrowLED

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie.Własne pomidory lub papryki chili na parapecie czy Twoim balkonie to nie jest żaden kłopot ani problem. Kup nasiona i zacznij uprawę już dzisiaj. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Zdjęcia naszych pomidorów

Poniższe zdjęcia przedstawiają pomidory z naszej uprawy.

pomidor raf cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole guacamole

pomidor raf cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole sos

pomidor raf cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole sok pomidorowy

pomidor raf cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole nasiona

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 11 września, 2018

Dodaj komentarz