Pomidory Koktajlowe

Autor | Pomidory

pomidor cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole mapa

Pomidory koktajlowe coraz bardziej zdobywają nasze stoły. Mnogość odmian, kolorów sprawia, że są coraz częściej hodowane, zarówno w gruncie jak i na balkonach. Idealnie sprawdzają się na pergolach.

Kraj pochodzenia Europa  pomidor cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole mapa
Skala ostrości nie dotyczy
Wysokość krzaka 90cm – 1m w doniczce
Czas wegetacji 80 dni
Owoce śr. ok. 1 – 2 cm, waga ok 10 g.
Wysiew marzec – kwiecień
Zbiory sierpień – wrzesień

Pomidory Koktajlowe

Czerwony, żółty, zielony, fioletowy a może nawet czarny. Pomidory koktajlowe są dziś bardzo popularne. Dzięki mnogości kształtów, rozmiarów i kolorów, stanowią idealne urozmaicenie codziennej diety. Często stosowane jako składnik sałatek nadają ciekawego wyglądu i wyjątkowego smaku. Bardzo często są też używane jako dekoracja. Mimo niewielkich rozmiarów zazwyczaj są bardzo słodkie. Stanowią idealną co najważniejsze zdrową przekąskę dla dzieci. Świetnie nadają się też do zapiekania wraz z innymi potrawami.

Uprawa pomidorów

Każda odmiana pomidora może być hodowana w warunkach domowych. Wysiana wiosną daje liczne plony późnym latem. 10 litrowa doniczka i balkon sprawdzą się idealnie. W Polsce można uprawiać pomidory koktajlowe również w gruncie. Ich walory smakowe pozostają bez zmian. Krzaczki w zależności od odmian osiągają różne wysokości. Idealnie nadają się jako dekoracja na pergolach. Mogą rosnąć w wiszących doniczkach. W poprzednich artykułach opisaliśmy osobno dwie odmiany : Bajaja i Courrant Gold Rush jako idealnie nadające się na balkon czy parapet ze względu na swoje niewielkie rozmiary.

Zastosowanie pomidorów w kuchni

Pomidorki koktajlowe świetnie nadają się do sałatek oraz ozdabiania potraw. Spożywane są głównie na surowo. Znajdują szerokie zastosowanie jako ozdoba do potraw. Nadają się do zapiekania wraz z innymi potrawami. Wykorzystywane są na grillu. Ich popularność powoduje, że coraz częściej są dostępne w sklepach przez cały rok. Dzieci je uwielbiają.

W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad odnośnie tego, co można zrobić z pomidorami koktajlowymi.

Sklep ostre papryki pomidory nasiona, oświetlenie GrowLED

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie.Własne pomidory lub papryki chili na parapecie czy Twoim balkonie to nie jest żaden kłopot ani problem. Kup nasiona i zacznij uprawę już dzisiaj. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Pomidory koktajlowe zdjęcia

Poniższe zdjęcia przedstawiają pomidory z naszej uprawy.

pomidory koktajlowe pomidor bajaja cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole guacamole

pomidory koktajlowe courrant gold rush cherry koktajlowy do doniczki na balkon nasiona pomidor pergole guacamole

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 11 września, 2018

Dodaj komentarz