Thai Chili Rawit – Skala ostrości 100tyś shu

Autor | Papryki

Thai Chili Rawit carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sosik

Thai Chili Rawit  – bardzo plenna, łatwa w uprawie odmiana doskonała dla osób dopiero zaczynających przygodę z uprawą ostrych papryk. Tajskie chili ma szerokie zastosowanie jako przyprawa do codziennych potraw. Na jednym krzaczku możemy mieć nawet 100 papryczek.

Kraj pochodzenia Indonezja Thai Chili Rawit carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli mapa
Skala ostrości 50.000 – 100.000 SHU
Wysokość krzaka 80-160 cm
Czas wegetacji 85 dni
Owoce dł. 3-5cm, śr. 1-1.5cm
Wysiew styczeń – kwiecień
Zbiory czerwiec – październik

Thai Chili Rawit

Rawit – Cabe Rawit, Prik, Thai Chili, Thai Red to tylko niektóre odmiany tajskiej chili. Thai Chili występuje w ok 40 odmianach. Bardzo często w sprzedaży odmiany Thai-ów występują jako Piri-Piri albo Bird’s Eye co niestety nie jest do końca prawdą. Ta sama odmiana ale uprawiana na innych kontynentach posiada często inną nazwę, stąd taka duża trudność w poprawnej identyfikacji tej odmiany ostrej papryki.

Uprawa Thai Chili Rawit

Thai Chili Rawit uprawiana jest na wielu kontynentach. W zależności czy jest hodowana w doniczce czy w gruncie osiąga różne rozmiary. Doniczka ok 10-15 litrów powoduje, że Thai osiąga ok 80cm, zaś w gruncie jej wysokość to nawet 160cm.

Niezwykle popularną na wschodzie papryką pochodzącą z Indonezji jest Lombok. Odmiana słabsza niż Rawit, dłuższa, posiadająca mniej pestek – podobnie jak Cayenne.

Gdy nie stosujemy przycinania krzaka, Thai Chili rozrasta się do rozmiarów dosyć sporego krzaka, gdzie na każdym rozgałęzieniu pojawiają się nowe kwiaty i owoce. Dlatego uzyskanie z jednej sadzonki ponad 100 owoców nie stanowi żadnego problemu. Na naszych zdjęciach widać, że nawet na początku października krzak dosyć obficie kwitnie.

Im wcześniej rozpoczniemy kiełkowanie nasion, tym szybciej rozpoczniemy zbiór pierwszych owoców, a co za tym idzie wydłużymy cały sezon wegetacji rośliny. Chili w doniczce może być rośliną wieloletnią. Odpowiednie przezimowanie rośliny spowoduje, że może ona służyć nam w kolejnych latach zapewniając jeszcze wyższe plony. Zapraszamy do naszego poradnika, gdzie wyjaśniamy krok po kroku jak należy postępować z paprykami chili od ziarenka aż po przygotowanie ich do zimowania i rozpoczęcie nowego sezonu zbiorów.

Zastosowanie Thai Chili Rawit

Ta odmiana papryki nie ma jakiegoś szczególnie wyszukanego smaku. Jest w miarę ostra i tyle. Dzięki temu, że nie wnosi nowego aromatu do zaostrzanych potraw, znakomicie nadaje się do szerokiego zastosowania w kuchni, szczególnie azjatyckiej. Może być suszona, marynowana, stanowić dodatek do sosów, a drobno pokrojona jako „podkład” do wszelkich dań z woka.

W naszym dziale z przepisami znajdziecie wiele porad co można zrobić z paprykami chili.

Sklep ostre papryki nasiona, oświetlenie GrowLED – Thai Chili Rawit

W sekcji sklep dostępne są nasiona uprawianych przez nas pomidorów i ostrych papryk chilli. Posiadamy w swojej ofercie nasiona najostrzejszych odmian papryk chili dostępnych na świecie.Własne pomidory lub papryki chili na parapecie czy Twoim balkonie to nie jest żaden kłopot ani problem. Kup nasiona i zacznij uprawę już dzisiaj. Dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i 120W full spektrum.

Zdjęcia Thai Chili Rawit

Poniższe zdjęcia przedstawiają papryki z naszej uprawy.

Thai Chili Rawit carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sos

Thai Chili Rawit carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sosy

Thai Chili Rawit carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli sosik

Thai Chili Rawit carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli aji

Thai Chili Rawit carolina reaper nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki chilli chocolate

pali2razy ostre papryki chilli nasiona

pali2razy uprawiamy najostrzejsze odmiany papryk chili na świecie. Stosujemy uprawę doniczkową, a nasz sklep oferuje nasiona ostrych papryk chilli oraz specjalne lampy GrowLED 28W i 120W full spektrum przeznaczone do uprawy roślin.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 11 września, 2018

Dodaj komentarz