7Pot Douglah Red

Autor | Papryki

chili nabiera odcieni czerwieni

7Pot Douglah bardziej znana w kolorze czekoladowym, natomiast my mamy wersję Red 🙂 równie ostrą. Zapraszamy do zapoznania się z tą odmianą mega ostrej papryki chili.

Kraj pochodzenia

Trinidad

Skala ostrości

max 1.853.396 SHU
średnia ok 1.169.058 SHU

Wysokość krzaka

60 – 90 cm

Czas wegetacji

90 – 120 dni

Owoce

dł. 4-6cm, śr. 3-4cm

Wysiew

styczeń – marzec

Zbiory

lipiec/spierpień – październik

trinidad moruga scorpion papryka nasiona hot chili na parapet balkon ostre papryki

7Pod Douglah mega ostra papryka chili

Rodzina 7Pod, dlaczego akurat liczba 7 ? Podobno jedna papryka z tej rodziny chilli wystarczy do przyprawienia na ostro aż 7 garnków gulaszu. 7Pod Douglah bardziej znana jest w wersji kolorystycznej „czekoladowej„, natomiast my posiadamy wersję Red ( czerwoną ) i jest ona równie ostra jak swoja imienniczka.

Jest to papryka spokrewniona z Trinidad Scorpion. Należy do gatunku Capsicum Chinense z rodziny Solanaceae ( Psiankowate ). Owoce o silnym owocowym aromecie z lekką orzechową nutą.

7pot douglah chili uprawa

Uprawa nasion 7Pod Douglah w doniczce

Kiełkowanie nasion musi odbywać się w podwyższonej temperaturze ( ok  30 – 32 stopnie Celsjusza ). Okres kiełkowania trwa ok 3 tygodni. W przypadku uprawy tzw. super hotów w doniczce należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jedną z nich jest objętość doniczki, w przypadku Douglaha to min 10 litrów. Kolejną ważną sprawą jest ziemia, musi ona być przepuszczalna, najlepiej z domieszką humusu ( torf ).

Jak widać na zdjęciach roślina jest silnie ukształtowana w pionie z licznymi rozgałęzieniami. Roślina osiąga do ok 90cm wysokości.

uprawa chili w doniczce

W trakcie kwitnienia należy nie zapominać o regularnym nawożeniu. My używamy do naszych wszystkich uprawianych odmian chili sprawdzonego Biohumusu w 100% naturalnego produktu.

chili nabiera odcieni czerwieni

7Pod Douglah jako przyprawa w kuchni

Owoce charakteryzują się średnio cienką ścianką, dosyć jędrną. Ze względu na swoją ostrość raczej nie nadają sie do bezpośredniego spożycia. Papryka ta idealnie nadaje się do suszenia, a następnie do używania jako przyprawa w postaci proszku chili.

7Pot Douglah idealnie nadaje się jako jeden ze składników salsy, sambala czy sosu chili – głównie jako dodatek nadający „odpowiedniej” ostrości naszej potrawie.

7pot douglah red chili papryka

Nasiona chili sklep - 7Pod Douglah

7pot douglah red chili papryka nasiona sklep

Sklep pali2razy ostre papryki nasiona, oświetlenie GrowLED

W naszym sklepie dostępne są nasiona uprawianych przez nas mega ostrych odmian papryk chilli. Możesz na własnym balkonie bez problemów uprawiać najostrzejsze odmiany papryk chili dostępnych na świecie. Spróbuj własnej uprawy już dzisiaj i dołącz do ciągle powiększającej się grupy chilli maniaków. W naszej ofercie dostępne jest także specjalne oświetlenie GrowLED 28W jak i GrowLED 120W z full spektrum świecenia.

dziękujemy za pomoc : http://www.crossmindstudio.pl/

Ostatnio zmodyfikowane: 9 lutego, 2020

Dodaj komentarz